فرش‌های ایرانی در مجلل‌ترین کاخ‌های دنیا و اتاق‌های ساده و بی‌تکلف روستایی وجود دارند و زیبایی آن‌ها چشم‌ها را خیره می‌کند. فرش‌های ایرانی در تمام دوران نشان‌دهنده روح هنری کشور ایران است.برا همه ی ما مهم است بدانیم اولین فرش به ثبت رسیده تاریخ در کجا بافته شده است
قدیمی ترین فرش دنیا را به طور کاملا اتفاقی از درون گوری یخ زده در ۵۰۰۰ فوتی کوه‌های آلتایی کشف کردند. این فرش بر روی تابوت بزرگ یک پادشاه (دولت‌مرد هخامنشی) که جسدش مومیایی شده بود قرار داشت.قدمت این فرش بیش از ۲۵۰۰ سال است.این فرش به سبک فرش های ریز بافت امروزی به گره دار بافته شده و هم اکنون در موزه روسیه نگهداری می شود.
بنابر این برای حفظ این اثر بزرگ به جامانده از تاریخ ایران شرکت فرش یاقوت رز کاشان محصول فرش را تولید نموده تا بتواند هنر بافندگی ایران را در این شرکت برای همگان به نمایش بگذارد. با عنایت به خداوند تبارک و تعالی این شرکت افتخار دارد تولیدات خود را در سال ۱۳۹۰ در اختیار نهاد ها و سازمان های دولتی و شرکت تعاونی های مصرف در سراسر کشور قرار دهد .لذا امید است با تغیین قیمیت های مناسب همچون گذشته و ارتقا هرچه بیشتر کیفیت برتر بتوانیم محصولات این شرکت را به طور مستقیم و سالم به دست مصرف کنندگان محترم برسانیم.